Čtvrtým svazkem nové edice kreslených příběhů nazvané „Klasické komiksy Marko Čermáka“ je čerstvě vydaná kniha Rover Hogan Tři kluci z nakladatelství Václav Vávra.
Publikace obsahuje oba seriály rovera Hogana a všechny tři příběhy Tří kluků.
Marko Čermák měl jedinečnou příležitost být u dvou obnovení časopisu Junák respektive Skaut-Junák coby jejich stěžejní kreslíř seriálů.
Zatímco v krátce vymezeném čase skautské organizace i jejího časopisu v letech 1968-1970 byl začínajícím autorem a seriály z tohoto období jsou jeho vůbec prvními, rok 1990, kdy byl opět přizván k spolupráci na novém vydávání Junáka, autora zastihuje už jako ostříleného tvůrce. Již od nultého čísla do konce roku 1991 ilustruje seriál podle scénáře Jonáše (Miloše Zapletala – Zeta), který však po několika pokračováních předal tvůrčí štafetu Čiksikovi (Jiřímu Mackovi).
Jiří Macek – Čiksika (tramp a woodcrafter; autor článků a příruček s touto tématikou; spoluhráč Marko Čermáka na kontrabas v trampgrassové a country & westernové skupině Paběrky; vedle seriálů v tomto svazku scénárista několika dalších příběhů nakreslených Marko Čermákem) se chopil námětu a scénáře hned v následujícím 35. ročníku Junáka.
Od ledna do června roku 1992 tak v číslech 1-11 vychází 11 stran seriálu Rover Hogan.
Na přelomu konce školního roku a začátku letních prázdnin se ke čtenářům na poslední stránce téhož ročníku Junáka dostává pokračování příběhu nazvané Rover Hogan II. Námětu a scénáře se ujala Jaroslava Šálková – Kavče (trampka; autorka trampských povídek - několikanásobná vítězka literární soutěže Trapsavec - a kreslených vtipů; trampská vydavatelka; vedle seriálu v tomto svazku scénáristka několika dalších příběhů nakreslených Marko Čermákem) za další spolupráce Jiřího Macka – Čiksiky.
Rover Hogan II však měl smůlu. Byl původně vymyšlen jako „nekonečný“ seriál na několik let dopředu, ale koncem roku 1992 čtrnáctideník Junák vydávaný ústřední radou Českého Junáka v Mladé frontě z ekonomických důvodů přestává vycházet, takže „nekonečný“ seriál z čísel 12-22 se musel ukončit třináctým pokračováním zkrácením do jedné stránky.
Ondra, Standa a Máček - Tři kluci zkušeného scénáristy Svatopluka Hrnčíře (spisovatel pro děti a mládež - autor množství dobrodružných knih a povídek; autor scénářů ke kresleným seriálům pro nejmenší děti – např. Příběhy profesora Semtamťuka, Cour a Courek - i k dobrodružným seriálům pro starší; redaktor dětských časopisů; držitel několika ocenění za svoji tvorbu; vedle seriálů v tomto svazku scénárista dalších menších příběhů nakreslených Marko Čermákem) prožívají postupně celkem tři dobrodružství.
Příběh Tři kluci a madona vyšel v komiksovém magazínu Kometa č. 4 v roce 1989.
Ovšem jeho první verzi nakreslenou Milošem Novákem můžeme najít již v roce 1969 v 12. čísle časopisu Větrník.
S příběhem Tři kluci a krokodýl přišla Kometa č. 7 v roce 1989.
Poslední příběh Tři kluci a šifra uvedla Kometa na pokračování v č. 17 a č. 18 roku 1990.
Vázaná barevná publikace formátu A4 má 80 stran, k dostání je u nakladatele - http://www.intercrosse.eu - za cenu 250 Kč a v nejbližších dnech také v řadě knihkupectví, kde je doporučená prodejní cena 299 Kč.
Kniha obsahuje též úvodník o publikovaných seriálech.
Prvním svazkem edice je třetí vydání komiksu Tajemství Velkého Vonta, druhým svazkem Modrá pětka na stezce dobrodružství a třetím Walitaka. Další příběhy se připravují.