| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Komentáře

ke článku: Foglarovské odznaky 1/8 – úvod, historie sbírky a její uspořádání
ze dne 05.09.2023, autor článku: Martin Rosol

Komentář ze dne: 06.09.2023 11:14:19     Reagovat
Autor: - Menhart (@)
Titulek: Odznak, co není ve sbírce, jakoby nebyl na světě
Myslím si, že každý vydavatel odznaku by ve svém zájmu měl věnovat 1 exemplář do této sbírky jako "povinný výtisk", protože platí: "Odznak, co není ve sbírce, jakoby nebyl na světě". Sbírka je takový katalog odznaků.

Nejde, aby vše Martin Divočák kupoval za komerční ceny. Ale odznak z katalogu bude evidován, dozví se o něm spousta lidí a pro vydavatele se zvedne i poptávka a cena odznaku. To se vyplatí 1 ks věnovat do sbírky...

Komentář ze dne: 06.09.2023 13:51:51     Reagovat
Autor: - Šachíno (@)
Titulek:
Nádhera...nádhera...nádhera!!! Sbírka je v těch nejlepších rukách a byl jsem doslova nadšený, když jsem si jí mohl osobně prohlédnout na výstavě na Chvalském zámku, což všem případným zájemcům samozřejmě doporučuji také :-) Martine, díky moc, děláš to skvěle a držím Ti palce, ať se Ti sbírka i nadále rozrůstá. Je to sice Tvoje sbírka, ale stejně mám pocit, že jí beztak tvoříš "pro nás pro všechny" a toho si moc vážím. Jo a nebyl bych to já, kdybych nenapsal...doufám, že se jí jednou dočkáme i v nějaké ucelené publikaci :-)

Komentář ze dne: 06.09.2023 14:50:37     Reagovat
Autor: - (@foglarovodite)
Titulek:
Divočákovu sbírku (nejen odznaků) jsem v Chvalském zámku také viděl a doslova mi vyrazila dech! Je to něco nepředstavitelného a úžasného. Doporučuji neprodleně navštívit dokud výstava trvá, protože není jisté zda se tato úžasná sbírka ještě někdy objeví na veřejnosti. Roy

Komentář ze dne: 08.09.2023 18:38:22     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek:
Ačkoliv jsem Martinovu sbírku zatím ještě neviděl, obdivuji Martinův zápal pro odznáčky všeho druhu, které se týkají Foglara. Je v tom podobný Řešetlákovi.

Pravda však je, že jsem uvažoval v obecnější rovině nad fenoménem sběratelství. Jít po něčem jen proto, abych to měl do své sbírky, mi připadá takové divné. Jistě, mohlo by se zdát, že taky patřím do kategorie živočichů "sběratel", protože sbírám (už moc ne) knížky s asronomickou a fyzikální tématikou a hlavně sklíčka k mým foťákům, do kterých jsem nalil asi čtvrt míče. Jenže já si ty věci nepořizuju pro to, abych je měl nebo se pyšnil tím, že je mám, ale aby sloužily. Používám všechno, co jsem si nakoupil. Podobně jako knížky (a že některé mám opravdu vysoce kvalitní) se jedná o spotřební zboží, byť samozřejmě s nějakou přidanou estetickou hodnotou. I zmíněná sklíčka mají smysl, protože jejich prostřednictvím mohu dělat radost jiným lidem.

Pak jsem si ale uvědomil, že sbírkování má nepopiratelný smysl v tom, že dotyčný, pokud to myslí vážně, může nabídnout ucelený přehled díla dané kategorie. A tím se vlastně uchovává historie...

Takže kdepak, sbírkování má smysl! Tak ať baví všechny sběratele ještě dlouho!

PS: Ale sběratelství není všechno. Nestaňte se jeho otroky. Má to být hezká zábava, ne klec, která by vás měla omezovat v životě.

Komentář ze dne: 16.09.2023 16:44:31     Reagovat
Autor: - PetrV (@)
Titulek: socializmus přichází...
Nutit někoho k tomu, aby svůj výrobek dával komukoliv, notabene soukromé osobě, zadarmo, není nic jiného než socializmus. Tento požadavek je zpravidla šířen lidmi, kteří nikdy žádnou hodnotu nevytvořili, proto nevědí, jakou CENU má vlastní práce a úsilí. Nařizovat lidem, jak mají naložit se svým majetkem, se svými výrobky a nutit je poskytovat je zdarma, je myšlení doby doufám dávno minulé, a budu velmi rád, pokud lidí hlásící podobné nesmysly bude ubývat.

Foglarovské výroky
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2023
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
05. 11. 2023
Počet komentářů: 24

Knihy o Jaroslavu Foglarovi
16. 11. 2023
Počet komentářů: 7

Dvojka slavila narozeniny
06. 10. 2023
Počet komentářů: 5

Dvacet tři let krmíme články Bohouška
27. 10. 2023
Počet komentářů: 3

Výroční turistická známka Memoriál Jana Tleskače 2023
02. 11. 2023
Počet komentářů: 2

Sedmička Miloše Zapletala poprvé jako komiks. Nakreslená Jiřím Petráčkem dopluje do Vánoc
12. 11. 2023
Počet komentářů: 2

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .