Obnovené nakladatelství Olympia uvedlo právě na trh dva znovu vydané tituly ze své dřívější produkce.
Oba předchozí soubory – Svorní gambusíni a jiné příběhy a Dobrodružství s Bobří stopou - vyšly poprvé v roce 2003. Stávající podoba nových publikací ovšem není přesnou kopií deset let starého originálu, naopak.
Svorné gambusíny a jiné příběhy se v novém vydání podařilo vměstnat do brožovaného sešitu s rozsahem 74 stran, přičemž první vydání mělo rozsah stran 320. Připomeňme, že Olympia z původního svazku vyňala a v samostatných sešitech postupně vydala Marko Čermákem kreslené příběhy Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří a Chata v Jezerní kotlině. Dalším seriálem, který Olympia původně plánovala vydat samostatně, a v Svorných gambusínech tedy nyní chybí, je Modrá rokle, Ztracený kamarád a Jeskyně Saturn namalované Kájou Saudkem (v propagaci chystaného nového vydání tohoto Saudkova komiksu v poslední době ovšem Olympia nepokračuje, takže – vyčkejme konečné informace). Zařazeny dále (až na jednu výjimku) nejsou ani kreslené příběhy na motivy Foglarových povídek aj.
V sešitu tedy z původního obsazení nalezneme tyto příběhy: Svorní gambusíni, Medvědí družina, Kulišáci, Boj na Čertovce.
Zařazena nebyla ani ediční poznámka Václava Noska – Windyho, nebo jiná – stručnější informace - která by novým čtenářům pomohla přetištěné seriály si zařadit do kontextu doby jejich vzniku.
Kresba na obálce je oproti prvnímu vydání využita jiná, od Milana Ducháčka, a známe ji již z titulní stránky časopisu Bobří stopou č. 16 z roku 1997 nebo jako celostránkovou ilustraci z Dobrodružství s Bobří stopou. Tiráž publikace však uvádí jako autora kresby Bohumíra Čermáka (ten ale nebyl autorem ani kresby využité na obálce prvního vydání).
Badatelům, sepisovatelům edičních poznámek a přehledů jednotlivých vydání díla Jaroslava Foglara vnese do jejich práce mírný zmatek údaj v tiráži „vydání druhé, v Olympii první“ (jen ještě pro úplnost dodejme, že nová Olympia přitom pokračuje v číslování publikací dále po předchozí Olympii, nezahájila svoji činnost od č. 1).
Cena sešitu formátu A4 je 99 Kč.
Dobrodružství s Bobří stopou bylo a je výborem seriálů, povídek, dobrodružných příběhů, rad a nápadů a her z éry prvního desetiletí vydávání časopisu Sdružení přátel Jaroslava Foglara Bobří stopou.
První vydání mělo 224 stran, to současné 172 (nenechme se zmýlit údajem v tiráži, která přejala údaj o původním počtu stran). O co jsme tedy v druhém vydání ochuzeni? Přejdeme-li vynechání několikastránkového propagačního textu o Sdružení přátel Jaroslava Foglara, pak schází kreslené seriály Walitaka – Peřej velkého kalumetu a Safírová stezka od Marko Čermáka a Jiřího Macka – Čiksiky. (Oba příběhy však vyjdou v rámci nové edice nakladatelství Václava Vávry Klasické komiksy Marko Čermáka.) Tiráž Dobrodružství s Bobří stopou ovšem oba autory nezařazeného díla i tak uvádí. Vydání je uvedeno druhé, avšak bez sdělení, že jde o vydání upravené.
Pro obálku je využita kresba Jiřího Grbavčice (původně na obálce Bobří stopou č. 1 z roku 1993) namísto původní kresby z prvního vydání, opět od Jiřího Grbavčice (původně na obálce Bobří stopou č. 4 z roku 1994)
Vázaná publikace formátu A4 stojí 449 Kč.